Another World- 2.kapitola- Spasení?

30. january 2011 at 18:51 | Empress of Persie |  Stories
perfect-ep.blog.cz
jak jsem slíbila, druhá kapitola!


perfect-ep.blog.cz
"Zlato!slyšíš mě?" Mayny mamka se koukala na svou dceru, která vběhla do domu jako tornádu. "Co se ti stalo?" ptala se starostlivě. May, ale jako každý den si matky nevšímala, vyběhla nahoru po schodech a zamkla se u sebe v pokoji, kdesi lehla do postele a spustila nelítostný pláč. "Nikdo mě nechápe", říkala May. Nemohla tomu uvěřit i učitel si všiml že s ní není něco v pořádku a dokonce ji nabízel i pomoc, jenomže ona odmítla. Nechtěla si uvědomit že se s ní opravdu něco děje není to normální! Za chvíli uslyšela jak někdo klepe na dveře "no tak, May, otevři, potřebuji si s tebou promluvit!" "Běž pryč!" křičela May, nechtěla aby jí její matka viděla takhle.
Po chvíli klepání přestalo a už jen slyšela kroky jak její matka schází ze schodů. Ještě chvíli ležela ve své posteli, utápějíc se svými slzami, po chvíli to vzdala a už jen cítila ten klid když usnula.

                            ***

"Kde to jsem?" ptala se sama sebe May. Byla ve velkým tmavým tunelu a slyšela divné zvuky ozývajíc se z jeho konce. Pomalím krokem se vydala dál, ale pořád neviděla konec, všude okolo ní se rozhostila tma. A v tom uslyšela hlasy. Ty samé co jí říkali ty ošklivé věci. Tentokrát byli naléhavější, a nenakazovali jí to přímo jí prosili o to aby šla nakonec tunelu a až tam dojde, tak tam musí jen stát a dívat se. Nechápalo to, ale věděla že má poslechnout a proto se vydala dál, už nešla, utíkala, jako ozvěna se za ní ozýval zvuk jejich podrážek, jak pleskali po té studené, časem vyprahlé zemi. Konečně uviděla světlo vycházejíc z konce tunelu. Když, ale vyšla nakonec, uviděla jak osoba zahalená v kapuci vysává život z její matky. S mohla se jenom na zakřičení, ale její tělo se nepohnulo jen tam stála a dívala se. Dělala přesně to co po ní chtěli ty hlasy. Mohla křičet, brečet, ale to nepomohlo. Viděla matčiny trpící oči, ve kterých postupem času mizeli ty plamínky života. A potom se její tělo svalilo na zem. May se zmohla jen na jedno slovo, které nemohla ani zakřičet, jen slabě zašeptat "Proč?"

           ***

"Ách" vykřikla May. Byla ve své posteli, oblečená tak jak přišla ze školy, Musela usnout. Nemohla, ale zapomenout na ten hrozný sen. Odemkla pokoj a vydala se směrem do kuchyně. Její matka připravovala večeři. Všimla si její zamyšlené tváře. A nevěděla co má říct, jak se má omluvit. Jen tam tak stála. "May?" ani si nevšimla že se na ni matka otočila" Ano?, víš mami já se omlouvám za svoje chování, byla jsem trochu naštvaná" "Vše odpuštěno, víš co pojď mi pomoc, nakrájej zeleninu já zatím dojdu pro brambory, jo ?" "Jasně" May se usmála, přišla k lince vzala ostrý nůž do rukou a začala krájet.
Jen co matka zmizela, May uslyšela hlas " No tak, May, skonči už to trápení, podívej se na sebe, nic nezmůžeš. Vezmi ten nůž!" Jak ji hlas přikázal tak udělala nemohla mu prostě odolat. " Hodná jsi, že tak posloucháš a teď se řízni!, no tak neboj se. Osvobodíš se!" opravdu May si rozřízla skoro celou dlaň, byla jak v tranzu , necítila ani bolest, nic. "May jsem zpátky!, May co je?" matka se vrátila, ale když uviděla svojí dceru a kaluž krve pod ní, přiběhla k ní a dlaň ji přikryla utěrkou, kterou našla na dřezu. "No tak May co to děláš?" křičela a zajíkala se v slzách její dcera se koukala do předu a usmívala se. Matka s ní začala třást, ale May nic. Krev furt tekla proudem a proto matka zavolala do nemocnice. Po chvíli bylo slyšet houkání sirény.
 

1 person judged this article.

Comments

1 Persephone Tussaud Persephone Tussaud | Web | 31. january 2011 at 14:49 | React

ÁÁÁ...krásné spisovatelko..!!..:)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama